Tudnátok segíteni matekban?


1. Oldd meg az alábbi egyenlőtlenséget a valós számok halmazán!

x^2-4x+3>_0 (nagyobb vagy egyenlő)



2. Oldd meg az alábbi egyenletet!

x^8-17x^4+16=0



3. Írj fel olyan másodfokú egyenletet, amelynek gyökei: -4 és 6



4.Ábrázold a következő függvényt!

b(x)=-x^2-6x-8



5.Oldd meg az alábbi egyenletet a valós számok halmazán!

x^2-2x+3=0



Még vannak feladatok, de a többit sikerült megoldanom. Ezekhez tudnátok magyarázatot és számolási lépést írni kérlek?


Előre is köszönöm! :)



2022. jan. 19. 19:26
 1/6 krwkco ***** válasza:

1. Számold ki a gyököket egyenlőség esetére. Mivel ez egy felfelé nyitoot parabola, a két gyökön kívüli tartományban lesz nem negatív az értéke. Beleértve a gyökhelyeket is.

2. Első lépésként vezess be egy x^4 értékű változót és old meg arra a másodfokú egyenletet.

2022. jan. 19. 19:36
 2/6 krwkco ***** válasza:
5. Ez egy sima másodfokú egyenlet. A legegyszerűbb a megoldóképletet használni.
2022. jan. 19. 19:38
 3/6 A kérdező kommentje:
Ennek kb a felét értettem. Legyszi aki tud még az segítsen. (Hülye vagyok matekból és nqgyon meg akarom érteni, mert jövőhéten ebből az anyagból lesz dolgozat. Szvl számolás is jól jönne.
2022. jan. 19. 20:15
 4/6 A kérdező kommentje:
*)
2022. jan. 19. 20:15
 5/6 anonim ***** válasza:
3. Feladat például egy szorzat akkor nulla, ha valamelyik tényező 0. a*b=0, ha a=0 vagy b=0. Tudjuk, hogy a keresett egyenlet megoldásai X=-4 és X=6. Átrendezve X+4=0 és X-6=0. Így pl. (X+4)*(X-6)=0 megoldásai -4 és 6. (X+4)*(X-6)=0 átrendezve: X^2-2*X-24
2022. jan. 19. 22:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Kieg. az X^2-2X-24 kifejezést bármilyen nemnulla számmal beszorozva szintén olyan másodfokú egyenletet kapunk, aminek ezek a megoldásai. De az összes egyenlet erre egyszerűsíthető vissza.
2022. jan. 19. 22:28