Hogy kell törtekkel számolni?


összeadás,kivonás,szorzás,osztás?

Előre köszönöm a választ!


2010. szept. 9. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Törteket akkor tudsz összeadni, ha a nevezők megegyeznek. Ekkor elég csak a számlálót összeadni. Pl. 3/4 + 1/4 = 4/4


Kivonásra ugyanez érvényes. Pl. 5/6 - 2/6 = 3/6


Szorzásnál a számlálót a számlálóval, a nevezőt a nevezővel kell megszorozni. Pl. 1/2 x 7/8 = 7/16


Osztásnál a reciprokkal szorzunk. A reciprok nem más, mint a tört -1-re emelt hatványa. Konyhanyelven szólva elég, ha a számlálót és a nevezőt felcseréljük. Előző példával. 1/2 osztva 7/8 = 1/2 szorozva 8/7 = 8/14


Reméleg segített.

2010. szept. 9. 10:21
 2/3 anonim ***** válasza:
Összeadás illetve kivonásnál ha nem azonos a nevező, akkor közös nevezőre kell őket hozni.
2010. szept. 9. 10:47
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 9. 11:31