összeadás,kivonás,szorzás,osztás?
Előre köszönöm a választ!
2010. szept. 9. 10:11
1/3 anonim válasza:
Törteket akkor tudsz összeadni, ha a nevezők megegyeznek. Ekkor elég csak a számlálót összeadni. Pl. 3/4 + 1/4 = 4/4
Kivonásra ugyanez érvényes. Pl. 5/6 - 2/6 = 3/6
Szorzásnál a számlálót a számlálóval, a nevezőt a nevezővel kell megszorozni. Pl. 1/2 x 7/8 = 7/16
Osztásnál a reciprokkal szorzunk. A reciprok nem más, mint a tört -1-re emelt hatványa. Konyhanyelven szólva elég, ha a számlálót és a nevezőt felcseréljük. Előző példával. 1/2 osztva 7/8 = 1/2 szorozva 8/7 = 8/14
Reméleg segített.
2/3 anonim válasza:
Összeadás illetve kivonásnál ha nem azonos a nevező, akkor közös nevezőre kell őket hozni.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 9. 11:31