Balázs kutyája elszököttotthonról. Ő elindult megkeresni. Mikor meglátták egymást a távolságuk 600 m. Balázs sebessége 4 km/h, a kutyáé 10 km/h. Mennyi idő múlva találkoznak?

nagyon köszönöm aki válaszol előre is

#házi feladat #matematika #fizika #8. osztály #szöveges feladatok mozgásról #út, idő, sebsség
2022. jan. 16. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolkodj!


Miknek van szerepe az általad közzétett kérdésben?


- Balázs

- Kutya

- Távolság

- Sebesség

- Idő


A többi már betanított munka, képlet, behelyettesítés.

2022. jan. 16. 19:42
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha egymás felé szaladnak, akkor olyan, mint ha a 4+10=14km/h sebességgel haladnának végig a 600 méteren. Az időt átváltva m/s-ra v=14/3,6=3,89m/s adódik. A t=s/v képletből t=600/3,89=154másodperc az eredmény.
2022. jan. 16. 19:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha másképp nem megy, írd fel táblázatban. 1 óra alatt meddig jutott a kutya és Balázs, 2 óra alatt, stb.. Aztán látni fogod, hogy mikor egyezik a két távolság. Felvételin is elfogadják így.
2022. jan. 16. 22:19
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2022. jan. 17. 16:45