Balázs mesélte: Egy tál gombócnak az egyharmadát ette meg, nyolccal kevesebbet, mint a felét. Hány gombócot evett meg Balázs?


2020. jún. 1. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

48 gombócot

24 a harmada, 16 a fele


amúgy ezt úgy tudod kiszámolni, hogy közös nevezőre hozod és akkor az a szöveg, hogy a 2/6-od nyolccal kevesebb, mint a 3/6

2/6 +8=3/6

8=1/6

48=6/6 vagyis az egész

2020. jún. 1. 13:50
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
mármint természetesen 16 a harmada és 24 a fele, véletlenül fordítva írtam az elején
2020. jún. 1. 13:52
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg, hogy mesélje el újra, de ne köntörfalazzon.
2020. jún. 4. 11:24