Szép napot! Ebben a feladatban segítene valaki?


Egy papír-írószer boltban három írófüzet és két zöldtoll ára 1110 Ft, öt írófüzet és négy zöldtoll ára pedig 2010 Ft. Mennyibe kerül egy írófüzet és

mennyibe kerül egy zöldtoll?



2022. jan. 15. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jo matekbol, de igy indulnek el:


3x+2y=1110

5x+4y=2010


2x+2y=900


Aztan lehet osztogatni, a lenyeg h a vegen helyettesitsd be es ellenorizd le

2022. jan. 15. 10:06
 2/4 krwkco ***** válasza:
100%

Lehet ismeretleneket felvenni és egyenleteket írni.

Vagy

- 15 írófüzet és 10 zöldtoll ára 5550 Ft

- 15 írófüzet és 12 zöldtoll ára 6030 Ft

- 2 zöldtoll ára ...

2022. jan. 15. 10:07
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Írófüzet 210,a zöld toll 240 forint.
2022. jan. 15. 10:08
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2022. jan. 15. 10:20