Hány méter magasról kell leugorjak, hogy földetéréskor pont 5m/s legyen a sebességem?


fizika feladat.

a test tömege 64kg, a kérdés, hogy milyen magasról kell leugrani, hogy pont 5m/s sebességgel érj földet? cm-ben kell megadni


2022. jan. 11. 15:34
 1/3 A kérdező kommentje:
Levezetéssel kell, főleg erre vagyok kíváncsi. a v0 az 0m/s, a magasság az X, a testtömeg 64kg, földetérés sebessége 5m/s. ebből hogyan kell egyenletet felírni? milyen egyenlet kell hozzá?
2022. jan. 11. 15:35
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

v = g*t


Ebből megvan az idő.


Utána ebből megvan a magasság:

s = g/2*t^2


A tömeg meg nem számít, minden test azonos sebességgel esik tömegétől függetlenül.

2022. jan. 11. 15:47
 3/3 anonim ***** válasza:

V=t*a

a=9.81 m/s^2

5 m/s = t *9.81

t= 5/9.81 = 0.501 s

vátlag = (v0+vmax)/2 = (0+5)/2 = 2.5 m/s

v=s/t -> s=v*t = 2.5 m/s * 0.501 s = 1.2525 m = 125,25 cm

2022. jan. 11. 15:49