Siodfkéghs kérdése:

(x^2-4x)(x^2-4x-3)-20 másodfokú képlrtnek mi a megoldása?

dolgozatra tanulók úgyhogy fontos lenne a levezetése is SOS

2022. jan. 10. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Annál fontosabb lenne, hogy értelmesen kiírd a feladatot...
2022. jan. 10. 20:46
 2/6 anonim válasza:
84%

Pontosan mi a kérdésed? Amit leírtál az se nem másodfokú, se nem képlet, és ilyen formában "megoldása" nincs. A zárójelek felbontása után egy negyedfokú függvényt kapsz, amit maximum ábrázolni tudsz.


[link]


Ha a gyökeire vagy kíváncsi:


[link] +%3D+0


Ha pedig a fenti kettő közül egyik sem az, amit kérdezni szeretnél, akkor írd le érthetőbben.

2022. jan. 10. 22:11
 3/6 anonim válasza:
64%

Előző vagyok, a második link félrement. Szóval, ha a gyökeire vagy kíváncsi (amire szerintem te megoldásként gondolsz), akkor az első linket nyisd meg, majd írd be a wolframalpha keresőbe, hogy


(x^2-4x)(x^2-4x-3)-20 = 0

2022. jan. 10. 22:13
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Sajnos nem tudom értelmezni a kérdésben szereplő feladatot.


Viszont töltsd le telefonra a Photomath nevű alkalmazást.

Nem csak simán megoldást ad, hanem le is vezeti neked a feladatot.


Számítógépen a Wolfram Alpha, és a Symbolab oldalakat tudom ajánlani. De mondom... photomath mindenképp próbáld ki, később is nagy hasznát veszed.

2022. jan. 10. 22:44
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Ez egy negyedfokú polinom, nem másodfokú.

A polinomoknak nincs "megoldása", ez értelmezhetetlen kérdés.

2022. jan. 10. 22:58
 6/6 tatyesz ***** válasza:

A feladat szerintem:

Megoldani a


(x² - 4x)(x² - 4x - 3) - 20 = 0


másodfokúra VISSZAVEZETHETŐ egyenletet.


Vezessünk be új változót: y = x² - 4x


y(y-3) - 20 = 0


y² - 3y - 20 = 0


Megoldóképlettel:

y₁ ≈ -3,217

y₂ ≈ 6,217


x-et megkapjuk két másodfokúból:


-3,217 = x² - 4x

6,217 = x² - 4x

2022. jan. 11. 11:01