Kémiaházi holnapra. Sűrgős: S. ezt nem tudom megoldani?!


a feladat:

89%-os kitermelés esetén ,3T tim föld előállításához mekkora tömegű 52,5 m/m%-os Alumínium-Oxidot tartalmazó Bauxidra van szükség ha a tim föld tömege 84%-os Alumínium-Oxid?


Remélem valaki megtudja oldani...

Köszönöm szépen.


2010. szept. 8. 17:18
 1/1 anonim ***** válasza:

lássuk csak jól érem e:

52,5 Al-oxid tartalmú bauxitból 89%-os kitermeléssel 3t 84% Al2O3 tart. timföldet állítunk elő. és a kérdés mekkora tömegű 52,5%-os -ból lehet előállítani.


elméleti mennyiség: 3t/0,89=3,37 t timföld

ez összesen 3,37*0,84 =2,83 t alu-oxidot tartalmaz.


Ez a mennyiség 2,83/0,525 =5,39 t bauxitban van benne.

Tehát ennyi kell a gyártáshoz.

2010. szept. 8. 19:04