Adjuk meg a harmonikus rezgőmozgás kitérését az idő függvényében, ha a rezgés amplitúdója 2 cm, a periódusidő 0,01s és a to = 0 időpillanatban a kitérés nulla! Valaki segítene?

2022. jan. 9. 08:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A kitérés függvénye: A*sin( omega*t + phi )


Az A az amplitúdó, ami most 2 cm, ezt át kell váltanunk méterbe, ami 0,02 méter.


Az omega a körfrekvencia, amit úgy számolunk, hogy 2*pi/periódusidő, vagyis 2*pi/0,01 = 200pi rad/s lesz.


A phi a fáziseltolás, ami csak azért kell, hogy a test ne csak a kezdőpontból tudjon indulni. Jelen esetben viszont a kezdőpontból indul a rezgés, mivel t=0-ra a kitérés 0, tehát phi=0 lesz.


Ezek alapján a keresett képlet: 0,02*sin(200pi*t).

2022. jan. 9. 08:51
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2022. jan. 9. 09:13