1+0=1

1-0=1

1*0=1

1:0=1


0+1=0

0-1=0

0*1=0

0:1=0


Mit gondoltok?


2022. jan. 1. 16:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Ki tudnátok javítani ott, ahol hibás?
2022. jan. 1. 16:47
 2/6 anonim ***** válasza:

1+0=1

1-0=1

1*0=0

1:0= nem értelmezzük


0+1=1

0-1=-1

0*1=0

0:1=0

2022. jan. 1. 16:50
 3/6 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm a segítséget.


Lehet, amatőr kérdés, de miért van az, hogy a 0-val való szorzás automatikusan 0 minden esetben?

2022. jan. 1. 16:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nullával megszorzol bármit mindig nullát kapsz eredményül.
2022. jan. 1. 16:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A teljesség igénye nélkül;


Gondolom azt könnyen megérted, hogy 0+0=0, 0+0+0=0, stb.


A szorzást úgy definiálták, hogy azonos számokat adunk össze. Például 3*5=5+5+5=15, ugyanez nincs máshogyan a 0 esetén sem; 10*0=0+0+0+0+0+0+0+0+0+0=0, és ez bármilyen egész számmal eljátszható, mindig 0 lesz az eredmény.


A 0*bármi azért lesz 0, mert a szorzás tulajdonsága az, hogy a tényezők felcserélhetőek a műveletben úgy, hogy az eredmény ugyanaz marad, például 3*5=5*3=15. Ennek megfelelően 0*bármi=bármi*0=0.


Ennyi talán elég lesz annak megértésére, hogy miért lesz 0 a végeredmény, hogyha a szorzatban szerepel a 0.

2022. jan. 1. 17:05
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm további a válaszokat!


Elég jók lettek. A #4-es tömören foglalta össze a lényeget, az #5-ös pedig részletesebb magyarázatot adott, ahogy szerettem volna.

2022. jan. 1. 17:19