Egy rugó rugóállandója 200 N/m. Hány centiméter a rugó megnyúlása, ha egy 1,2 kg tömegű testet akasztunk rá?


2021. dec. 15. 17:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Rajzold le hol milyen erők hatnak rá. m*g=Fr Fr=D*y, a D a rugó állandó. 12/200=0.06m, azaz 6 cm.
2021. dec. 15. 20:09