Mi tortenik ha egy feltoltott femgolyohoz egy semleges femgolyot hozza erintunk es miert?

Legyszi holnapra kell

2021. dec. 8. 22:37
 1/1 krwkco ***** válasza:
100%

"Legyszi holnapra kell"

Nem sietted el ezt a dolgot? Még csak 22:54 van.


Egyébként a töltött golyó át fogja adni a töltése egy részet a semlegesnek. A kapacitásuk arányában fogják elosztani a töltést.

U=Q/C

Addig fog vándorolni a töltés, amig a fenti képlet szerint ki nem egyenlítődik a potenciáljuk.

Vagyis Q1/C1=Q2/C2, ahol Q1+Q2=Q0.

És utána azonos töltésűek lévén taszítani fogják egymást.

2021. dec. 8. 23:00