Legyszi holnapra kell2021. dec. 8. 22:37
1/1 krwkco válasza:
"Legyszi holnapra kell"
Nem sietted el ezt a dolgot? Még csak 22:54 van.
Egyébként a töltött golyó át fogja adni a töltése egy részet a semlegesnek. A kapacitásuk arányában fogják elosztani a töltést.
U=Q/C
Addig fog vándorolni a töltés, amig a fenti képlet szerint ki nem egyenlítődik a potenciáljuk.
Vagyis Q1/C1=Q2/C2, ahol Q1+Q2=Q0.
És utána azonos töltésűek lévén taszítani fogják egymást.