Hogyan írom fel a köbgyök alatt a -8-at kanonikus és trigonometrikus alakban?


2021. dec. 4. 09:31
 1/1 anonim ***** válasza:

köbgyök(-8)=köbgyök(-1*8)=2*köbgyök(-1)

A komplex számok között három olyan szám van, aminek a köbe -1, így a (-1)-nek három köbgyöke van.

-1=1(cos(Pi+2kPi)+i*sin(Pi+2kPi)

A köbgyökök:

cos(Pi/3)+i*sin(Pi/3), azaz 1/2+i*sqrt(3)/2

cos(Pi)+i*sin(Pi), azaz -1

cos(5Pi/3)+i*sin=(5Pi/3), azaz 1/2-i*sqrt(3)/2

2021. dec. 4. 11:44