Milyen maradékot adnak a négyzetszámok

a,4-gyel

b,8-cal osztva?


Esetleg kaphatok hozzá egy részletes leírást is?

Előre is köszönöm!



2021. dec. 2. 16:25
 1/1 anonim ***** válasza:
87%

Páratlan szám négyzete:

(2k+1)^2=4k^2+4k+1=4k(k+1)+1 => 4-gyel és 8-csal osztva 1 maradék


Páros szám négyzete

(2k)^2=4k^2 => 4-gyel osztva 0 maradék

2021. dec. 2. 16:41