Milyen maradékot adnak a négyzetszámok
a,4-gyel
b,8-cal osztva?
Esetleg kaphatok hozzá egy részletes leírást is?
Előre is köszönöm!
2021. dec. 2. 16:25
1/1 anonim válasza:
Páratlan szám négyzete:
(2k+1)^2=4k^2+4k+1=4k(k+1)+1 => 4-gyel és 8-csal osztva 1 maradék
Páros szám négyzete
(2k)^2=4k^2 => 4-gyel osztva 0 maradék