2021. nov. 26. 21:51
1/2 anonim válasza:
Az oxigén relatív atomtömege 16 gramm, ez 1 mólni, vagyis 6*10^23 darab atomot tartalmaz. Ennek megfelelően 4 grammnyi oxigén 1/4 mólnyinak felel meg, így 1,5*10^23 darab atomot tartalmaz.
1 oxidion 8 elektront tartalmaz, így 1,5*10^23 darab oxidin 8*1,5*10^23 = 12*10^23 = 1,2*10^24 darab elektront tartalmaz (nagyságrendileg).
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2021. nov. 27. 00:52