Tudnátok segíteni a fizika háziban? SOS


A feladatok:

1) Egy test útjának 2/7 ( kettőheted) részében 80 km/h órával ; hátralévő részében 60 km/h -val halad .

Számítsd ki az átlasebességet.


2) Egy test a menetidő 2/7 részében 80 km/h órával ; hátralévő részében 60 km/h -val halad .

Számítsd ki az átlasebességet.



2021. nov. 16. 05:45
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

A végeredmény mindkét esetben ugyanaz lesz.

Egyszerü átlagszámítás:

(80+80+60+60+60+60+60):7=(2*80+5*60):7=(160+300):7=460:7=65,71km/h

2021. nov. 16. 07:10
 2/7 dq ***** válasza:
72%

1. Jelölje a test útját s>0. Ekkor az összes út s. Az összes idő

: t = t_1 + t_2 =

= s_1/v_1 + s_2/v_2.

Itt s_1 és s_2 = 2/7s és 5/7 s, v_1 és v_2 meg van adva.


Átlagsebességnek

: v_átl = s / t = s / ( s*2/7 / 80 + s * 5/7 / 60 ) =

= 1 / ( 1*2/7 / 80 + 1 * 5/7 / 60 )

adódik, km/h-ban.


2. Jelölje az út idejét t>0. Ekkor a megtett idő t, a megtett út pedig

: s = s_1 + s_2 =

= t_1*v_1 + t_2*v_2.

Itt t_1 és t_2 = 2/7t és 5/7 t, v_1 és v_2 meg van adva.


Átlagsebességnek

: v_átl = s / t = ( t*2/7 / 80 + t * 5/7 / 60 ) / t =

= ( 1*2/7 / 80 + 1 * 5/7 / 60 ) / 1

adódik, km/h-ban.

2021. nov. 16. 08:17
 3/7 dq ***** válasza:

Na, elírtam. Sebaj, annál jobb.

Ne másold le szolgaian, hanem értsd meg, és javítsd ki. (Bár akkor már inkább a tankönyvben nézd a példafeladatokat, mint engem)

2021. nov. 16. 08:19
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

#2-3

:)

Ne terrorizáld szegény gyereket! A címszavak között szerepel a 7. osztály.

Bár nem emlékszem rá, hogy általános iskolában írtunk-e fel ilyen részletes levezetéseket.

2021. nov. 16. 08:56
 5/7 dq ***** válasza:
100%
Jobb annál, mint kijelenteni hogy az átlagsebesség a sebességek számtani átlaga 🤷
2021. nov. 16. 10:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

1)

1/(2/7/80 + 5/7/60) ≈ 64.615

2)

(2/7*80 + 5/7*60) ≈ 65.714

2021. nov. 16. 11:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Fáj a fejem a válaszokat nézve

nekem magas ez a fifzika vagy mi ez

2021. dec. 14. 21:12