2021. nov. 10. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1=r^2*Pi*m => m=1/(r^2*Pi)


A=2*r*Pi(r+m)=2*r^2*Pi+2/r


Ennek minimumát már meg tudod keresni?

2021. nov. 10. 19:02
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Felteszem, hogy zárt konzervdobozra gondolsz.


Azt r sugarú alapkörű henger térfogata r^2*pi*M, ennek akkor lesz 1 dm^3 a térfogata, hogyha a magasság M=1/(r^2*pi)


Ennek a testnek a felszíne:


A = 2*r^2*pi + 2*r*pi*M = 2*r^2*pi + 2*r*pi*1/(r^2*pi), vagyis


A = 2*r^2*pi + 2/r


A minimum meghatározása a deriválttal:


A' = 4*r*pi - 2/r^2, ennek kell 0-nak lennie a (0;végtelen) intervallumon;


4*r*pi - 2/r^2 = 0, szorzunk r^2-tel;


4*r^3*pi - 2 = 0, rendezés után


r = köbgyök(0,5/pi) =~ 0,542, tehát 0,542 dm hosszúságú a kör sugara 3 tizedesjegyre kerekítve.


Ha nyitott konzervdoboz kell:


A = r^2*pi + 2/r


A' = 2*r*pi - 2/r^2, ennek kell 0-nak lennie:


2*r*pi - 2/r^2 = 0, ennek eredménye r = köbgyök(1/pi) = 0,683 dm.

2021. nov. 10. 19:07
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
2021. nov. 10. 20:53