Ezt hogy kell kiszámolni? Nem értem


Mivel nem tudok vonallal elválasztva egymás alá írni számokat (törtek) mint a füzetben, ezért / ezzel fogom jelölni.

Tehát;


2/5 : 5/2 = 5/10 : 2/10 = 25/10


Bocsánat buta vagyok én ehhez. Pedig már nem ált. sulis vagyok, de nem értem ezeket, és holnap írunk.



2021. nov. 10. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért nem érted, mert baromság. Ötletem sincs, hogy a érszeredmények hogyan jöttek ki.


De az már csak abból látszik, hogy teljesen rossz, hogy egy 1-nél kisebb számot osztasz egy egynél nagyobb számmal, így az eredmény sem lehet egynél nagyobb, már pedig a 25/10 eléggé az.

2021. nov. 10. 15:17
 2/4 anonim ***** válasza:
2021. nov. 10. 15:26
 3/4 anonim ***** válasza:
(2/5):(5/2)=(2/5)*(2/5)=4/25
2021. nov. 10. 17:44
 4/4 Laylah ***** válasza:

Reciprokkal kell szorozni, ha két törtet osztasz.

2/5 : 5/2 = 2/5 * 2/5 = 4/25

2021. dec. 10. 09:26