Hogyan tudunk szerkeszteni egy x=1/4 *sqrt(10+2*sqrt5)? Ábrát kérlek. Köszönöm.


2021. okt. 28. 23:57
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Hát én nem vagyok egy nagy ész, de megkeresném a zérus helyeket, helyi minimumot, maximumot, inflexiós pontokat, monotonitást stb.


Szóval teljes függvény vizsgálatot csinálnék, deriválással

2021. okt. 29. 06:14
 2/9 krwkco ***** válasza:
100%

#1

Az a gond, hogy ez nem függvény. Csak egy irracionális szám.

2021. okt. 29. 07:13
 3/9 krwkco ***** válasza:
100%

"Hogyan tudunk szerkeszteni egy x=1/4 *sqrt(10+2*sqrt5)?"

Pitagorász-tétellel és magasságtétellel. Ez utóbbira egy link:

[link]


1. u=2*sqrt(5)=sqrt(20)=sqrt(2^2+4^2) Pitagorász-tétellel szerkesztve

2. v=sqrt(u)=sqrt(1*u) magasság tétellel szerkesztve

3. w=sqrt(10)=sqrt(1^2+3^2) Pitagorász-tétellel szerkesztve

4. 4x=sqrt(w^2+v^2) Pitagorász-tétellel szerkesztve

5. x=4x/2/2 felezés kétszer.

Lehet, hogy van rövidebb út is, kevesebb szerkesztéssel.

2021. okt. 29. 08:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha az alakjára vagy kíváncsi próbáld ki a wolframalphat.
2021. okt. 29. 09:32
 5/9 krwkco ***** válasza:

#4

Az "alakja" a wolframalpha-ban egy függőleges vonal.

[link]

Vagy ennél többet is ki lehet hozni a wolframalpha-ból?

2021. okt. 29. 10:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi van megadva a szerkesztéshez? Először erről kéne nyilatkoznod.
2021. okt. 29. 14:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a wolframalpha nem jó mindenre....(most nem olyanra gondolok, hogy pl. kukoricát nem lehet vele kipattogtatni....)
2021. okt. 31. 07:26
 8/9 anonim válasza:
Ez egy konkrét szám, mit értesz szerkesztés alatt? Meg van adva az egységnyi szakasz hossza, és ennek alapján kellene megszerkeszteni az x hosszúságú szakaszt?
2021. nov. 1. 08:54
 9/9 krwkco ***** válasza:

#8

"Meg van adva az egységnyi szakasz hossza, és ennek alapján kellene megszerkeszteni az x hosszúságú szakaszt?"

Szerintem ezt érti alatta a kérdező. Ez az egyetlen feladat, ami a kérdéshez kapcsolódik és van értelme.

2021. nov. 1. 09:07