Miért ez a végeredmény ebben a gyökös feladatban?

Egyszerűen nem értem, hogy hogy jön ez ki. Köszönöm előre is a segítséget. Link a comment-ben.

2021. okt. 25. 16:49
 1/3 A kérdező kommentje:
2021. okt. 25. 16:49
 2/3 Pelenkásfiú ***** válasza:
2021. okt. 25. 17:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Másik megoldási mód, hátha ez érthetőbb.


(3gyök2-4gyök5)*gyök2=(3gyök2*gyök2)-(4gyök5*gyök2)


A két zárójelben lévő tagot össze tudod szorozni úgy mintha törteket bővítenél.


Vagyis a 3gyök2 és a gyök2 közös gyökkitevője 5 lesz, a gyök alatti 2-eseket pedig "annyadikra" emeled amennyivel bővítetted a gyökkitevőt. Tehát: (3gyök2*gyök2)=6gyök(2^3+2^2)=6gyök2^5


A másik oldalt pedig ugyanígy megoldva, a közös gyökkitevő a 4:

(4gyök5*gyök2)=4gyök5*4gyök2^2=4gyök(5*4)=6gyök2^5


És így a megoldás: 6gyök2^5-6gyök2^5


(elnézést a gépelt gyökökért, nem tudok képet küldeni)

2021. okt. 25. 18:58