P*V=n*R*T Ebből a képletből hogy tudom kiszámítani a p-t és a V-t?

2021. okt. 16. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Sima osztással.
2021. okt. 16. 16:47
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi van megadva?
2021. okt. 16. 16:48
 3/5 Pelenkásfiú ***** válasza:

Mármint kifejezni akarod őket vagy konkrétan kiszámolni?

Ha az utóbbi, akkor tudnod kell vagy a nyomást vagy a térfogatot.

2021. okt. 16. 16:48
 4/5 A kérdező kommentje:
Kifejezni!!
2021. okt. 18. 10:42
 5/5 Pelenkásfiú ***** válasza:

P*V=n*R*T

P=(n*R*T)/V

V=(n*R*T)/P


(A zárójelek persze elhagyhatóak jelen esetben.)


Ha nem ez volt a kérdésed, akkor bocs, de nem értem. :)

2021. okt. 18. 11:02