2021. okt. 16. 15:33
3/5 Pelenkásfiú válasza:
Mármint kifejezni akarod őket vagy konkrétan kiszámolni?
Ha az utóbbi, akkor tudnod kell vagy a nyomást vagy a térfogatot.
4/5 A kérdező kommentje:
Kifejezni!!
2021. okt. 18. 10:42
5/5 Pelenkásfiú válasza:
P*V=n*R*T
P=(n*R*T)/V
V=(n*R*T)/P
(A zárójelek persze elhagyhatóak jelen esetben.)
Ha nem ez volt a kérdésed, akkor bocs, de nem értem. :)