2021. okt. 16. 14:08
1/1 anonim válasza:
Ha a kis és nagy P nem ugyan az, akkor:
P*V = p*R*t osztunk P vel
V= (p*R*t) / P
----------------------------------
Vissza az első egyenletre és osztunk R*t vel
(P*V) / (R*t) = p