Valaki segítene ebben a matek leckében?


Zalaegerszeg és Budapest távolsága közelítőleg 240 km. Menetrendszerinti

autóbuszjárat indul egyszerre Zalaegerszegről Budapestre, illetve Budapestről

Zalaegerszegre. (Tételezzük fel, hogy egyenes pályán mennek a buszok.) A

Zalaegerszegről induló busz átlagsebessége 80 km/óra, a Budapestről indulóé 70

km/óra.

a. Hol találkoznak?

b. Mikor találkoznak?



Ha a képlet meglenne amivel ki kell számolni akkor meg tudnám oldani, de nem tudom ehhez milyen kellene


előre is köszönöm a válaszokat!



2021. okt. 13. 19:58
 1/9 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

v = s/t --> s = v*t

Felírod mindkét buszra, hogy v*t és a kettő összege legyen 240km.

Ebből csak "t" lesz az ismeretlen, így ki tudod számolni.

2021. okt. 13. 20:03
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
s=v*t, másra nincs szükséged.
2021. okt. 13. 20:03
 3/9 krwkco ***** válasza:

"Ha a képlet meglenne amivel ki kell számolni akkor meg tudnám oldani, de nem tudom ehhez milyen kellene"

Készen vett két buszos képlet nincs. Neked kell felállítani az egyenletet:

- Mikor találkoznak? >> vegyél fel egy ismeretlent, hogy mennyi idő múlva találkoznak.

- Zalaegerszegről induló busz átlagsebessége 80 km/óra, a Budapestről indulóé 70km/óra. >> írd fel a megtett utakat az ismeretlen segítségével.

- Zalaegerszeg és Budapest távolsága közelítőleg 240 km. >> Ez adja meg az egyenletet, amit meg kell oldanod.

2021. okt. 13. 21:44
 4/9 A kérdező kommentje:

A b, nek meg van a megoldása, de az a, feladatét nem tudom

valaki meg tudná mondani?

2021. okt. 14. 20:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Kiszámolod a "mikor" ismeretében azt, hogy a két busz mennyit utat tett meg. És akkor mondhatod, hogy Zalaegerszegtől ennyi és Budapesttől annyi kilométerre.
2021. okt. 14. 20:26
 6/9 Pelenkásfiú ***** válasza:

Ha kiszámoltad, hogy mennyi idő után találkoznak, akkor ki tudod számolni, hogy annyi idő alatt mennyi utat tettek meg.

s = v*t

Elég az egyik buszra kiszámolni, és akkor azt mondod, hogy az ő induló városától x km-re találkoztak. Ez nyilván a másik várostól 240-x km-re lesz.

2021. okt. 14. 20:28
 7/9 A kérdező kommentje:
ja akkor az meg van, köszönöm szépen!
2021. okt. 14. 20:28
 8/9 A kérdező kommentje:

az a megoldás jött ki, hogy:

a, zalaegerszegtől 128km-re, Bp-től 112 km-re találkoztak

b, 1,6 óra telt el mire találkoztak


Ez lehet a jó megoldás?

2021. okt. 14. 20:32
 9/9 Pelenkásfiú ***** válasza:
Igen.
2021. okt. 14. 20:48