Adott egy házi feladat, amire megoldást keresek esetleg valaki ebben tud segíteni?

Mátyás vitéz lovat és nyerget vásárolt magának és a szolgájának. Az egyik nyeregért 25 ezüstöt, a másikért 120 ezüstöt fizetett. Ráró a drágább nyereggel háromszor annyiba került, mint Pejkó az olcsó nyereggel. Pejkó és a drágább nyereg ára együtt azonban csak feleannyi volt, mint Ráróé az olcsóbb nyereggel. Mennyiért vette Mátyás vitéz Rárót?

2021. okt. 13. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:

R+120=3(P+25)

R+25=2(P+120)


Ezt az egyenletrendszert kell megoldani.

2021. okt. 13. 09:55
 2/4 anonim ***** válasza:

r+120=3(p+25)

2(p+120)=r+25

--------------

Ezt az egyenletrendszert kell megoldanod.

2021. okt. 13. 09:58
 3/4 krwkco ***** válasza:
100%

Az ilyen feladatból úgy lehet egyenletet csinálni, ha részmondatonként elemzed:

- Mátyás vitéz lovat és nyerget vásárolt magának és a szolgájának.

- Az egyik nyeregért 25 ezüstöt, a másikért 120 ezüstöt fizetett.

- Ráró a drágább nyereggel háromszor annyiba került => (r+120)/3 ha valami 3-szor drágább, akkor osztani kell, hogy egyenlő legyen

- mint Pejkó az olcsó nyereggel => p+25 = (r+120)/3

- Pejkó és a drágább nyereg ára együtt azonban csak feleannyi volt => (p+120)*2 ha feleannyi, akkor 2-vel kell szorozni, hogy egyenlő legyen

- mint Ráróé az olcsóbb nyereggel. r+25=(p+120)*2

Mennyiért vette Mátyás vitéz Rárót?

Az egyenletek megoldására az egy lehetséges módszer, hogy az egyikből kifejezzük azt az ismeretlent, amire nem vagyunk kiváncsiak. Majd a másikba behelyettesítve kiszámítjuk azt, amit kérdeztek.

2021. okt. 13. 11:30
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2021. okt. 21. 09:36