Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Rosszul feltéve a kérdés??

Rosszul feltéve a kérdés??

Figyelt kérdés

[link]


Itt 76 faronk fér el az autón ha jól gondoltam végig ugye??


2021. szept. 25. 05:21
 1/2 krwkco ***** válasza:
100%

Szerintem nem.

9 sor is elfér. A körök középpontjait összekötve számold ki, hogy mennyi egy sor magassága ebben az elrendezésben.

2021. szept. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az 1-es írja; ha összekötöd 4 csatlakozó kör középpontját, akkor egy rombuszt kapsz, melynek oldalai 2r hosszúak, rövidebbik átlója is 2r hosszú, így a hegyesszögei 60°-osak. Neked a hosszabbik átló hossza kell, amit nem egy nagy varázslat kiszámítani emelt szinten. Ehhez még alul-felül hozzáadsz r+r-nyit, ekkor megkapod két sornak az összmagasságát. Bármelyik két sort nézed, mindig ugyanekkora lesz az összmagasság, ebből már látni fogod, hogy +1 sor elfér ahhoz képest, mintha négyzetrácsos alakban tennék egymásra a farönköket.
2021. szept. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!