Alice2 kérdése:

Egy verseny tíz feladatból álló tesztjére minden helyesen megoldott feladatért öt pont, rosszul megoldottért egy pont levonás járt. Ha nem jelölt meg a versenyző egy választ sem, nulla pontot kapott. Melyik nem lehetett összpontszám?

Na erre tessék gombot varni ...

2021. szept. 9. 01:34
 1/5 A kérdező kommentje:

Lehetséges válasz :


a. 38

b. 31

c. 23

d. 32

2021. szept. 9. 01:36
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

38 ponthoz: 8 helyes válasza és két rossz válasza van

23 ponthoz: 5 helyes, 2 rossz és 3 válasz nlkül

32 ponthoz: 7 helyes és 3 rossz válasz

31 pont NEM lehetséges, ehhez 7 helyes és 4 rossz kellene.


Végigvezetve:


Jó válasz = J (+5p.)

Rossz válasz = R (-1p.)

Nem válaszol = N (0p.)


10J 0R 0N = 50p


9J 1R 0N = 44p

9J 0R 1N = 45p


8J 2R 0N = 38p

8J 1R 1N = 39p

8J 0R 2N = 40p


7J 3R 0N = 32p

7J 2R 1N = 33p

7J 1R 2N = 34p

7J 0R 3N = 35p


6J 4R 0N = 26p

6J 3R 1N = 27p

6J 2R 2N = 28p

6J 1R 3N = 29p

6J 0R 4N = 30p


5J 5R 0N = 20p

5J 4R 1N = 21p

5J 3R 2N = 22p

5J 2R 3N = 23p

5J 1R 4N = 24p

5J 0R 5N = 25p


4J 6R 0N = 14p

4J 5R 1N = 15p

4J 4R 2N = 16p

4J 3R 3N = 17p

4J 2R 4N = 18p

4J 1R 5N = 19p

4J 0R 6N = 20p


3J 7R 0N = 8p

3J 6R 1N = 9p

3J 5R 2N = 10p

3J 4R 3N = 11p

3J 3R 4N = 12p

3J 2R 5N = 13p

3J 1R 6N = 14p

3J 0R 7N = 15p


2J 8R 0N = 2p

2J 7R 1N = 3p

2J 6R 2N = 4p

2J 5R 3N = 5p

2J 4R 4N = 6p

2J 3R 5N = 7p

2J 2R 6N = 8p

2J 1R 7N = 9p

2J 0R 8N = 10p


1J 9R 0N = -4p

1J 8R 1N = -3p

1J 7R 2N = -2p

1J 6R 3N = -1p

1J 5R 4N = 0p

1J 4R 5N = 1p

1J 3R 6N = 2p

1J 2R 7N = 3p

1J 1R 8N = 4p

1J 0R 9N = 5p


0J 10R 0N = -10p

0J 9R 1N = -9p

0J 8R 2N = -8p

0J 7R 3N = -7p

0J 6R 4N = -6p

0J 5R 5N = -5p

0J 4R 6N = -4p

0J 3R 7N = -3p

0J 2R 8N = -2p

0J 1R 9N = -1p

0J 0R 10N = 0p

2021. szept. 9. 02:03
 3/5 krwkco ***** válasza:
40%

#2

Ezt nevezem kitartásnak. :-)

2021. szept. 9. 08:23
 4/5 krwkco ***** válasza:
86%

A maximális pontszám 50.

Ez minden kihagyott válasznál 5-el csökken.

Ha van rossz válasz is, akkor amiatt 6-tal csökken a pontszám. Más csökkenés nem megengedett.

a. 50-38=12=6+6

b. 50-31=19 nem lehetséges. 3*6 kevés, 4*5 sok.

c. 50-23=27=5*2+3*6

d. 50-32=18=3*6

2021. szept. 9. 08:32
 5/5 A kérdező kommentje:

Professzori levezetés ...’

Tehát 31 , köszönőm ...

2021. szept. 9. 10:08