Valaki eltudná magyarázni a feladat levezetését? (matek)


gyök alatt 'd' a 19.-en

(sqrt(d^(19)))


tudom, hogy milyen megoldás jön ki, de a oda vezető út az ami nem olyan tiszta.



#matematika #gyök #megoldás #Kiemelés_a_négyzetgyök_alól
2021. szept. 12. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
mi a feladat?
2021. szept. 12. 23:09
 2/4 A kérdező kommentje:
kikell emelni a gyökjel elé amit csak lehet
2021. szept. 12. 23:11
 3/4 krwkco ***** válasza:

sqrt(d^19)=sqrt(d)*sqrt(d^18)=sqrt(d)*d^9

Bizonyítás(féleség):

sqrt(d^19)=sqrt(d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d)=sqrt(d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)=sqrt(d)*d*d*d*d*d*d*d*d*d=sqrt(d)*d^9

2021. szept. 13. 00:58
 4/4 krwkco ***** válasza:

Megegyszer, de most sortöréssel:

sqrt(d^19)=sqrt(d)*sqrt(d^18)=sqrt(d)*d^9


Bizonyítás(féleség):


sqrt(d^19)=sqrt(d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d)=

=sqrt(d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)=

=sqrt(d)*d*d*d*d*d*d*d*d*d=sqrt(d)*d^9

2021. szept. 13. 01:00