gyök alatt 'd' a 19.-en
(sqrt(d^(19)))
tudom, hogy milyen megoldás jön ki, de a oda vezető út az ami nem olyan tiszta.
2021. szept. 12. 23:04
2/4 A kérdező kommentje:
kikell emelni a gyökjel elé amit csak lehet
2021. szept. 12. 23:11
3/4 krwkco válasza:
sqrt(d^19)=sqrt(d)*sqrt(d^18)=sqrt(d)*d^9
Bizonyítás(féleség):
sqrt(d^19)=sqrt(d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d)=sqrt(d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)=sqrt(d)*d*d*d*d*d*d*d*d*d=sqrt(d)*d^9
4/4 krwkco válasza:
Megegyszer, de most sortöréssel:
sqrt(d^19)=sqrt(d)*sqrt(d^18)=sqrt(d)*d^9
Bizonyítás(féleség):
sqrt(d^19)=sqrt(d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d*d)=
=sqrt(d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)*sqrt(d*d)=
=sqrt(d)*d*d*d*d*d*d*d*d*d=sqrt(d)*d^9