Egy dobókockával ötször dobunk egymás után, és a kapott számokat egymás után felírjuk. Hány olyan számsor lehet, amelyben csak 1-es szerepel? Mekkora a valószínűsége annak, hogy a keletkező szám néggyel osztható?


2021. szept. 6. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:

11111 - egy darab


Utolsó két számjegy lehet: 12, 16, 24, 32, 36, 44, 52, 56, 64

A valószínűség: 9/36 = 1/4

2021. szept. 6. 17:17
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm közben rájöttem a megoldásra nagyjából, csak azt nem értem már,hogy a kilencet miért 36-tal kell leosztani?
2021. szept. 6. 17:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért, mert 6*6=36 lehet az utolsó két szám.
2021. szept. 6. 20:26