2pi/9+n*pi/3=\=pi/2+k*pi


Mely értékek esetén lesz egyenlőség, mert akkor azt az értéket kell kizárni.


2021. aug. 24. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét oldalt szorzod 18-cal, és osztod Pi-vel.

Innen már megy?

2021. aug. 25. 07:44
 2/4 A kérdező kommentje:

A végén ez jött ki:


2pi/9+n*pi/3=\=pi/2+kpi


4pi+6n*pi=\=9pi+18k*pi


4+6n=\=9+18k


És itt láthatjuk hogy a baloldal a 2-nek többszöröse, míg a jobb oldal nem többszöröse a 2-nek.


A bal oldal mindig páros, a jobb oldal mindig páratlan szám lesz.

Így az egyenlőtlenség mindig fennáll. Ugye??

2021. aug. 25. 18:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez az! Gratula!
2021. aug. 25. 18:48
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segitseget.
2021. aug. 25. 18:50