2pi/9+n*pi/3=\=pi/2+k*pi
Mely értékek esetén lesz egyenlőség, mert akkor azt az értéket kell kizárni.
2021. aug. 24. 19:51
1/4 anonim válasza:
Mindkét oldalt szorzod 18-cal, és osztod Pi-vel.
Innen már megy?
2/4 A kérdező kommentje:
A végén ez jött ki:
2pi/9+n*pi/3=\=pi/2+kpi
4pi+6n*pi=\=9pi+18k*pi
4+6n=\=9+18k
És itt láthatjuk hogy a baloldal a 2-nek többszöröse, míg a jobb oldal nem többszöröse a 2-nek.
A bal oldal mindig páros, a jobb oldal mindig páratlan szám lesz.
Így az egyenlőtlenség mindig fennáll. Ugye??
2021. aug. 25. 18:28
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segitseget.
2021. aug. 25. 18:50