1, sin4x=sin5x

2, -tgx = ctgx-2

3, tgx=ctgx

4, 1/sin2x-1 =1

5, tg2 x/pí = 1/4


ezek kívül van még 40 feladat, de ezek mintájára majd megpróbálom,csak elindulni nehéz :S:D thx ! 19/f


2010. aug. 26. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:

1.

Van a függvénytáblában egy olyan rész, hogy sin x=sin y, tehát két szög szinusza megegyezik, ebbe kell behelyettesíteni az elsőt. Az a véleményem, hogyha az elméletet megtanultad volna rendesen, ezeket is meg tudnád oldani.

2010. aug. 26. 13:15
 2/5 anonim ***** válasza:
A tangens-kotangens feladatot paraméterezheted úgy, hogy egy szám és a reciproka, így megoldhatod másodfokú egyenletként.
2010. aug. 26. 13:39
 3/5 anonim ***** válasza:

A 4. feladatot egyismeretlenes egyenletként kezelheted, ahol sin 2x az ismeretlen. Erre megoldod, majd a végén visszakeresed, és nem feledkezel meg arról, hogy a szög meg van kétszerezve.


Az 5. feladatban kikeresed a tangenst, majd innen számolod vissza az x-et.

2010. aug. 26. 13:44
 4/5 anonim ***** válasza:

1.) sin4x=sin5x


a.)9x=pi(2k+1)

Ebből: x=pi/9(2k+1)

b.)5x-4x=2kpi

Ebből: x=2kpi

ahol: k eleme Z nek.


2.)-tgx=ctgx-2


átrendezve: tgnégyzetx-2tgx+1=0


Ebből: x1=(3/4)pi+kpi

x2=(pi/4)+kpi


Tehát: x=k(pi/2)-pi/4


3.)tgx=ctgx=1/tgx


tgnégyzet x=1


Ebböl: x=k(pi/2)-pi/4


4.) átrendezve:


sin2x=0,5


Ebből:


x1=0,5*(pi/6)+2kpi

x2=0,5*(5pi/6)+2kpi


5.)tg2x=pi/4


x=0,5arctg(pi/4)+kpi, közelítően: 0,3329+kpi


mindenhol k eleme Z nek.

2010. aug. 26. 21:01
 5/5 anonim ***** válasza:

vannak képletek ami megtalálható a 4jegyű fg.táblázatban.

Íme néhány:

sinL = sinB

1. sinL= B+k*2pi

2. L + B = pi +k*2pi


cosL= cosB

1. L= B+k*2pi

2. L+B= 2pi+k*2pi


tgL=tgB

1. L= B+k*2pi

( mivel tg és ctg függvény pi szerint periodikus , csak 1 megoldásuk van.)

sinL= cos(pi/2-L)

cosL= sin(pi/2-L)

sin(-x)=-sinx

cos(x)=cos(-x)

tg(-x)=-tgx

-cos(x)=cos(pi-x)

2010. aug. 27. 13:25