Ezt a feladatot melyik képlettel kell kiszámítani?

az ABC egyenlőszárú derékszögű háromszög átfogója BC= 10gyök2 cm. Ennek a háromszögnrk a területe ...cm²

2021. jún. 15. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
pitagorász
2021. jún. 15. 16:40
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel derékszögű háromszög, ezért Pitagorasz tételével. Mivel egyenlő szárú, ezért a két befogó ugyanolyan hosszú. Ha ezeket x-nek nevezzük el, akkor a Pitagorasz-tétel így néz ki:


x² + x² = (10*gyök(2))², ennek (pozitív megoldása) x=10, tehát a befogók 10 cm hosszúak.


Innen már nem nehéz meghatározni a területet; mivel ez a háromszög a 10 cm oldalhosszú négyzet fele, ezért ennek területe annak területének a fele, vagyis 10*10/2=50 cm² a háromszög területe.

2021. jún. 15. 16:43
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha kicsit okosabbak vagyunk, ki sem kell számolnunk a befogók hosszát; ha veszünk még egy ilyen háromszöget és összeragasztjuk őket az átfogójuknál, akkor egy négyzetet kapunk, melynek átlói 10*gyök(2) cm hosszúak. Mivel a négyzet speciális deltoid, ezért annak területképletével is számolható a terület: (átlók szorzata)/2, esetünkben (10*gyök(2)*10*gyök(2))/2 = 200/2 = 100 cm^2 a négyzet területe. Ennek fele az eredeti háromszög területe, vagyis 100/2 = 50 cm^2.
2021. jún. 15. 16:45