2021. jún. 11. 08:19
1/2 anonim válasza:
Ösezeadod a háromszög csúcsainak első koordinátáit és az eredményt osztod hárommal. Na ez lesz a súlypont első koordinátája. Ugyanígy a második koordinátáival.
2/2 krwkco válasza:
Azért egy kis bizonyítás sem árt:
- legyenek a háromszög csúcsaiba mutató vektorok a,b és c
- az ab oldal vektora b-a. Az ab felezőpontjába mutató vektor: a+(b-a)/2=a/2+b/2
- az ab felezőpontjából c-be mutató vektor: c-a/2-b/2
- a súlypont a felezőpont és c közötti vektor egyharmadánál van, ezért ez a vektor mutat rá: a/2+b/2+(c-a/2-b/2)/3=a/2+b/2+c/3-a/6-b/6=a/3+b/3+c/3