Mennyi az anyagmennyisége?(mól) 36,5 hidrogén-klorid 142g klor 6g hidrogén 110g szén-dioxid

Sürgős lene kérlek segítsetek!!

2021. jún. 9. 22:16
 1/1 Z003 ***** válasza:
100%

Tehát ha jól értem az a kérdés hogy a felsorolt anyagok grammjai hány mólok.


Leírom hogy hogy tudod ezeket kiszámolni magadtól is hogy ne legközelebb várnod amíg valaki válaszol.


1; beírod google-be hogy: "anyag neve" wikipédia. megnyitod a wikipédia cikket és jobb oldalon az adatok közül kikeresed a moláris tömeget.

Ami az esetünkben: HCl: 36,5 g/mol, Cl2 71 g/mol, H2 2 g/mol, CO2 44 g/mol.


2; Elosztod a megadott számodat a moláris tömeggel, és kész!

Esetünkben: HCl 36,5/36,5= 1 mól, Cl2 142/71= 2 mól, H2 6/2= 3 mól, CO2 110/44= 2,5 mól.

2021. jún. 9. 23:05