Egy háromszög két oldala 10 cm, illetve 8 cm hosszúságú. A hosszabbik megadott oldallal szemközti szög 84 fokos. Határozzuk meg a háromszög ismeretlen szögeit és oldalát. Segítene valaki?


2021. jún. 3. 19:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A 8 cm-es oldallal szemközti szöget ki tudod számolni a szinusztétellel:


sin(ß)/sin(84°)=8/10


Mivel a feladat kiírása szerint a 84°-os szög nagyobb a ß szögnél, ezért ß csak hegyesszög lehet.


Ha ez megvan, akkor a harmadik szöget úgy tudod meghatározni, hogy tudod, hogy a háromszög belső szögeinek összege 180°.


A hiányzó oldalt pedig koszinusztétellel tudod kiszámolni:


x^2 = 8^2 + 10^2 + 2*8*10*cos(a harmadik szög)

2021. jún. 3. 19:42