Hogyan oldanátok meg ez a feladatot? (Hőtan)

Nos: egy gázpalackban 50 mol gáz van (a V=áll) 3*10^5 Pa nyomáson. Állandó hőmérséklet mellett kiengedünk a tartályból 20 mol-t. Mekkora lesz a nyomás?

2021. máj. 31. 19:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyenes arányosság. Mivel a térfogat és a hőmérséklet állandó, ezért minél kevesebb mol gáz van a palackban, annál kisebb a nyomás.

3*10^5Pa/50mol=x/30mol

x=1,8*10^5Pa

2021. máj. 31. 23:32