Egyenlő oldalú háromszög belsejében egy P pont távolsága a csúcsoktól 5, 6, 7. Mekkora a háromszög területe?


2021. máj. 29. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:
2021. máj. 29. 20:14
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez egy szabályos háromszög. A P pontot összekötöd a háromszög csúcsaival kapsz három darab háromszöget. Ezek területeinek összege egyenlő a háromszög területével

a*5/2+a*6/2+a*7/2=a*a*sin(60 fok)/2 beszorzol kettővel

18a=a*a*sin(60 fok) leosztasz a-val

18=a*sin(60 fok)

ebből a=12*gyök(3)=20,78.

T=a*a*sin(60 fok)/2=12*gyök(3)*12*gyök(3)*sin(60 fok)/2=187,06

2021. máj. 29. 20:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Én az első megoldáshoz hasonlóan forgatásból indultam ki (minden csúcsra megcsináltam a forgatást), és utána Héron-képlettel számoltam az (5,6,7), (5,5,5), (6,6,6), (7,7,7) oldalú háromszögekre vontakozóan.
2021. máj. 29. 20:45