Wolframalphában próbálkoztam, ki is adta az eredményt, de mintha bizonyos részeket kihagyott volna, talán túl hosszú volt neki, bár külön külön másoltam be az egyenleteket.
Négyzetre emelés nélkül a négy alapművelet (összeadás, kivonás, szorzás, osztás) segítségével végezd el az alábbi egyenletrendszereket.
Ha:
4+5*x-4:x*3-2*x*x*4x:x:4:7:3x = x*x:2:3x:7*3x-4x:2*x+1
és:
1:2:4:5*7*2*3*9:x:x*4x:3x*5x-4 = 1x:2x:3x:4x:5x*1x*2x*3x*x-1
akkor:
x+2x*4:2-3x*4 = ?
2021. máj. 15. 19:00
1/5 Gofrisütő válasza:
Szöszmötölés kell, hozzá, semmi más. Szerintem mindenki tud szöszmötölni, de senki sem akar, ezért nem kell hozzá segítség, hanem idő, és ezért nem fog senki segíteni. Ha nagyon nem megy megoldom, de most van jobb dolgom is.
2/5 A kérdező kommentje:
Oké :)
2021. máj. 15. 19:13
3/5 A kérdező kommentje:
Egy kicsit sikerült egyszerűsítenem:
4+5*x-12/x-2*x*x*x/x/21*x = x*x/6*x/7*3*x-4*x/2*x+1
és:
1/40*210*36/x/x*x/3*x*x-4 = 1*x/2*x/3*x/4*x/5*x*x*6*x*x*x-1
akkor:
-7x = ?
2021. máj. 15. 19:34
4/5 Gofrisütő válasza:
Most segítsek, vagy megoldod magad?
5/5 A kérdező kommentje:
Segíts, mert azért lehet nem annyira könnyű, ha nem elsőfokú egyenletrendszert kapunk a végére, hanem valami komolyabbat :)
2021. máj. 17. 17:42