Nem megy a matek, mi lesz? (Több lent)

Jövőre felvételizek és az alap matek szorzások nem mennek fejben, ez mekkora gond lehet?

2021. máj. 10. 22:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Vgay bukás vagy nem vesznek fel. ne válassz olyan szakot ahoav matek kell. amuyg a szorzo ablat meglehet tanulni
2021. máj. 10. 22:24
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Én ismerem a 1,2,3,9,10-es szorzótáblát teljesen fejből. Mellé megy az, mikor saját magával kell szorozni a számot (5×5,6×6,...) A többinek a fele megy, de általában úgy számolom ki a 6×7-et pl, hogy 6×6=36+6=42. Idén írtam 47pontos matek központit :). A szorzótáblát meg lehet tanulni egyébként, tény, de ha nem fogod, akkor sem olyan nagy cucc, az a mínusz max 2perc, ami elmegy azzal, hogy papíron vagy fejben, de lassabban számolsz. Ha ettől függetlenül jó vagy matekból, érted, hogy hogyan számíts százalékot, háromszöggel kapcsolatos dolgokat, egy test felszínét és térfogatát, tudsz mértékegységet váltani, mellé pedig van egy kellő logikád is, akkor simán lehet jó pontot szerezni.
2021. máj. 10. 22:33
 3/13 A kérdező kommentje:

(2-es)

Először is gratulálok a 47 pontodhoz! És köszi a választ!

2021. máj. 10. 23:04
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Köszi ^-^
2021. máj. 10. 23:15
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Figyelj én sem tudtam/tudok fejben számolni egyáltalán mégis csak sikerült egy 82%-os emelt matek érettségit tennem. Még van idő, addig gyakorolja aztán hajrá
2021. máj. 11. 06:32
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Talán nem a szorzás-osztás a matematika csúcsa, nem? :D
2021. máj. 11. 11:33
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

Én négyes vagyok matekból pedig semmit sem tudok belőle :D

Ügyesen kell csalni úgy sem fogod használni a matekot még akkor sem ha pl infós suliba mész.


Azért a szorzótáblát belehet magolni.

Nézz ilyen verseket vagy valamit amitől megjegyzed.

Én úgy csináltam másodikosként, hogyha volt egy feladat pl 2x3 akkor mindig mondta a tanár hogy "kétszer veszem a hármat" szóval 3+3=6


Nyilván nem így fogsz számolni de ha megcsinálsz egy pár egyszerűbb feladatot akkor megtanulod, ha meg nem használod akkor elfelejted ez sajnos ilyen 😉

2021. máj. 13. 18:41
 8/13 anonim ***** válasza:
40%

Ha a szorzótábla nem megyen; akkor írogassad le. Keress rá az interneten, vagy nézd meg valami könyvedben, ahun le vagyon írva; ozt másolgassad le annyiszor, amennyiszer még nem tudod. Írjad le kézzel többször is akár valami füzetbe, valami kis noteszkába.

Amúgy vannak már majd középiskolában olyan feladatok, amelyekhez lehet számológépet használni; jó, mondjuk igen, oda előbb még be kell jutni; de tehát annyiszor másold le magadnak kézzel írva a szorzótáblákat, ahányszor még nem tudod. Egyébként nemtom pl , hogy lehet -e majd a felvételizésetekkor is számológépet használni, hátha lehet, akkor szerencséd lesz; viszont jó minőségű számológép legyen , és ne légyen az elromolva; valamint eleme se merüljön le lehetőleg egyhamar.

2021. máj. 13. 19:03
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Központi felvételikor nem lehet számológépet használni
2021. máj. 13. 21:27
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Lehet ha van valami papírod hogy diszlexiás vagy például.
2021. máj. 13. 21:36
1 2