Feladatgyűjtemény? Háromszögek?


Egyáltalán nem értem ezeket. Kérlek segítsetek! Órák óta ülök felett, de nem haladok sehogy sem.


1. Egy háromszög egyik szöge

a, 48° b, (görög)a

Mekkora a másik két belső szög szögfelezőinek hajlásszöge?


2. Egy szabályos háromszög oldala a hosszúságú. Mekkora a háromszög

a, köré írt körének sugara b, beírt körének sugara?


3. Töltsd ki a táblázatot a megadott adatok alapján! (Háromszög)

Kerülete területe kör sugara

60 cm 125 cm2 x(üres)

X 30 cm2 2 cm

K X r



#matematika #háromszög #feladatgyűjtemény #9. osztály #Nevezetes ponthalmazok #Háromszög beírt és köré írt köre
2021. máj. 8. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Ha az egyik szög 48°, akkor a másik kettő összege 180-48= 132°

a)

A szövfelezők felezik a szögek nagyságát, tehát az "új" háromszög egyik oldalán fekvő szögei a 132° fele, tehát 66°-osak együtt. Így a hajlásszögük 180-66=114°-os. Rajzold le, írásban nem igazán lehet elmagyarázni.


b) a szög alfa, a másik 2 szög összege 180-alfa

a hajlásszög 180-((180-alfa)/2)

2021. máj. 8. 12:47
 2/3 anonim ***** válasza:
1)(alfa+béta)/2=132°/2=66°
2021. máj. 8. 12:47
 3/3 anonim ***** válasza:

2)

a, a*sqrt(3)/3

b, a*sqrt(3)/6


3) Nem értelmes.

2021. máj. 8. 16:31