Nem házi feladat, de nagyon érdekel, mert ezt a témakört vesszük.

Arra gondoltam, hogy mi van, ha egy témakörön belül írok három kérdést itt gyakorin, és ha egyszerre mind a hármat kiemelem, akkor mennyi az esélye, hogy pont az én három kérdésem lesz fent a kiemeltek között (mert ugye mindig csak hármat mutat, és tegyük fel, hogy éppen összesen 10 kérdés van kiemelve az enyéimmel együtt)?

Most tanultunk valami ncr-t is, de nem igazán értem még a használatát. Az is kell ehhez?



2021. máj. 7. 23:38
 1/7 anonim válasza:
97%
1/(10 alatt a 3)
2021. máj. 7. 23:40
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
50% vagy igen vagy nem.
2021. máj. 7. 23:58
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Valószínűségszámításnál érdemes megjegyezni, hogy ha nem számít a sorrend, akkor nyugodtan lehet úgy számolni, mintha számítana;


Kedvező eset: 3*2*1=6

Összes eset: 10*9*8=720

A valószínűség a kettő hányadosa, vagyis 6/720=1/120, ami pont ugyanaz, amit az első válaszoló írt.

2021. máj. 8. 00:01
 4/7 A kérdező kommentje:
Háát, nem igazán értem, de köszönöm a válaszokat! És hogyan tudom a megkapott törtet százalékká váltani?
2021. máj. 8. 00:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, mint általában; megszorzod 100-zal.
2021. máj. 8. 00:18
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor 0,83%?
2021. máj. 8. 00:20
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, annyi, legalábbis két tizedesjegy pontossággal.
2021. máj. 8. 01:11