Valaki el tudná magyarázni, hogy miért 5 a megoldás? Vagy van olyan oldal, vagy bármi, ahol ilyenek jól el vannak magyarázva?
Köszönöm!
2021. máj. 7. 21:32
1/2 anonim válasza:
T=A-I-i*I=A-(1+i)*I, ennek a nulltere éppen az 1+i-hez tartozó sajátaltér ami a feladat szerint 2 dimenzios. Most ellövöd a dimenziótételt T-re ( [link] kapod, hogy T rangja 7-2=5, mert T:V->W, ahol V=C^7, ami 7 dimenziós. Remélem jól írtam, de régen volt algebrám az egyetemen.