Oldjuk meg a valós számok halmazán!
x + 8x + 7 = 0
2021. máj. 2. 22:13
1/6 anonim válasza:
x+8x+7=0 /összevonás
9x+7=0 /-7
9x=-7
x=-7/9
2/6 anonim válasza:
összevonsz:
9x + 7 = 0
kivonod a 7-et
9x = -7
osztasz 9-el
x=-(7/9)= -0,77778
3/6 A kérdező kommentje:
Le tudod irni lépésről lépésre
2021. máj. 2. 22:23
4/6 anonim válasza:
#1 vagyok, lépésről lépésre írtam, a /vonal mögé írva,hogy mit csináltam, illetve a #2 is lépésről lépésre írta, ennél jobban nem lehet elmagyarázni.
5/6 anonim válasza:
Valószínűleg ez egy másodfokú egyenlet szeretne lenni, csak a kérdező annyira tehetségtelen a matekhoz, hogy még a kérdést sem tudja rendesen kiírni...
6/6 anonim válasza:
Ha
x^2+8x+7=0, akkor
x^2+x+7x+7=1
x(x+1)+7(x+1)=0
(x+1)(x+7)=0
Egy szorzat akkor és csak akkor 0, ha valamelyik tényezője 0.
x1=-1, x2=-7