Ezt a feladatot hogyan kell megoldani?


Oldjuk meg a valós számok halmazán!

x + 8x + 7 = 0



2021. máj. 2. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

x+8x+7=0 /összevonás

9x+7=0 /-7

9x=-7

x=-7/9

2021. máj. 2. 22:18
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

összevonsz:

9x + 7 = 0


kivonod a 7-et


9x = -7


osztasz 9-el


x=-(7/9)= -0,77778

2021. máj. 2. 22:20
 3/6 A kérdező kommentje:
Le tudod irni lépésről lépésre
2021. máj. 2. 22:23
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, lépésről lépésre írtam, a /vonal mögé írva,hogy mit csináltam, illetve a #2 is lépésről lépésre írta, ennél jobban nem lehet elmagyarázni.
2021. máj. 2. 22:27
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Valószínűleg ez egy másodfokú egyenlet szeretne lenni, csak a kérdező annyira tehetségtelen a matekhoz, hogy még a kérdést sem tudja rendesen kiírni...
2021. máj. 2. 22:46
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha

x^2+8x+7=0, akkor

x^2+x+7x+7=1

x(x+1)+7(x+1)=0

(x+1)(x+7)=0

Egy szorzat akkor és csak akkor 0, ha valamelyik tényezője 0.

x1=-1, x2=-7

2021. máj. 3. 11:46