Az ilyen jellegű példákat hogyan érdemes megoldani?


Pl, ha Pisti 20óra alatt ássa fel a kertet, és Peti 30óra alatt, akkor ha ketten dolgoznak, akkor mennyi idő alatt végeznek?


Rengeteg ilyen jellegű példa van, csak már elfelejtettem és most nem bírok rájönni, hogy hogyan kell



2021. ápr. 30. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Felírod, ki mennyi munkát végez 1 óra alatt. A kert lesz az egység. Ekkor Pisti 1 óra alatt 1/20 munkát végez, Peti pedig 1/30 munkát. Ketten együtt 1/20 + 1/30 = 5/60 = 1/12 munkát végez. Tehát 12 óra alatt ássák fel a kertet.
2021. ápr. 30. 23:36
 2/5 anonim ***** válasza:
x/20 + x/30 = 1, és megoldód x-re.
2021. ápr. 30. 23:58
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2021. ápr. 30. 23:59
 4/5 Tom Benko ***** válasza:
Hű, erre volt egy nagyon általános megoldásom. Gyönyörű volt. Volt n darab együtt dolgozó ember, akik p_1, p_2, ... p_n idő alatt végeznek külön-külön, és m darab ellenszurkoló, akik h_1, h_2, ... h_m idő alatt rontanák le az elvégzett munkát. Majd megkeresem. :D
2021. máj. 2. 19:04
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon megköszönném
2021. máj. 2. 22:55