Mateka2058 kérdése:

Fizika feladat segítség! Valaki??


Tudna valaki segíteni fizika feladatokban. Ha igen akkor a választ előre is köszönöm.

1.Milyen hosszúnak kell lennie a függőleges felfüggesztett acéldrótnak, hogy saját súlya alatt elszakadjon? Az acél sűrűsége 7850kg.m a mínusz harmadikon,szakítási szilárdsága 0,6GPa.

2.Melyiknek nagyobb a relatív megnyúlása, Az acéldrótnak, melynek kezdeti hossza 5 méter, megnyúlása pedig 5cm, vagy a vasdrótnak , melynek kezdeti hossza 3 méter, megnyúlása pedig 0,03 m?



2021. ápr. 29. 15:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Az 1. feladatnak talán 77913,48 méter a megoldása de nem biztos. A másiknak meghozzá se tudok kezdeni, azért kéne a segítség.
2021. ápr. 29. 15:53
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Kéne még a drót átmérője, mert nem mindegy, hogy 1 mm vagy 1 m az átmérője.


2. Relatív megnyúlás=megnyúlás/kezdeti hossz

2021. ápr. 29. 16:48
 3/4 A kérdező kommentje:

Előző válaszónak.

1. Az nincs meg adva a feladatva akkor az lehet hogy hibás.

2.Akkor a relatív megnyúlás egyenlő?

2021. ápr. 29. 17:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Most jöttem rá, hogy kiesik a keresztmetszet, úgyhogy nincs szükség átmérőre.

R_m=F/A=d^2*pi/4*l*ró*g/(d^2*pi/4), ebből kell kifejezni l-t.

2021. ápr. 29. 17:12