Fizika feladatok elektrosztatika témakörben, valaki segítene?


1. Mekkora töltést helyeztünk el egy 2∙10^(-5)C-os töltéstől 30 cm-re, ha köztük ható vonzóerő 60 N? (𝑘=9⋅10^9 (𝑁⋅𝑚^2)/𝐶^2)

2. Egy töltéstől 1,5 m-re a térerősség 50000 N/C és a töltés felé mutat. Mekkora a töltés? (𝑘=9⋅10^9 (𝑁⋅𝑚^2)/𝐶^2)

3. Homogén elektromos térben a térerősség 3∙10^5 N/C. A térben egy

2∙10^(-5) C-os töltés mozog a térerősség irányába. Mekkora munkát végez rajta a tér 20 cm-es úton?



2021. ápr. 29. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:

1. F=k·Q1·Q2/r²

Q2=F·r²/k·Q1=…


2. E=k·Q/r²

Q=E·r²/k=…


3. F=Q·E·s=…

2021. ápr. 29. 15:54
 2/3 anonim ***** válasza:
Mintha a vadparasztja se meg nem köszönte volna, se hasznosnak se nyilvánította volna...
2022. aug. 12. 11:06
 3/3 anonim ***** válasza:

2#

Igazad van, pedig több, mint egy éve volt rá, de nem jött össze neki. Az ilyenek miatt el is megy a kedvem, attól, hogy bárkinek segítsek. Sajnos egyre több ilyen van. Ha ezt előre tudom, akkor így válaszoltam volna neki:

„Fizika feladatok elektrosztatika témakörben, valaki segítene?”

Nem, nem és harmadszor is nem!

2022. aug. 12. 15:15