Egy vezetékben folyó áram a következőképp függ az időtől: I= 5·t+4·t². Az áram Amperban, az idő secundumban mérendő. Mekkora töltés áramlik át a vezeték keresztmetszetén a t₁= 2s és a t₂=7s időközben?


2021. ápr. 17. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Be kell helyettesíteni egyesével a megadott időket a képletbe, így megkapod az áramerősséget. Azt is tudjuk, hogy Q=I*t.

Innen megy?

2021. ápr. 17. 15:25
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha behelyettesítek ugye utána lesz egy I(1) és I(2) áramom. Azt is tudom, hogy az Q=I/t. És ekkor az I1-t elosztom t1-gyel, I2-t elosztom t2-vel? Majd kivonom a Q2-ből a Q1-t?
2021. ápr. 17. 16:18
 3/8 A kérdező kommentje:
Vagyis ahova osztást írtam, bocsánat szorzás van
2021. ápr. 17. 16:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Pontosan, I1 és I2 ismeretében számolható Q1 és Q2, majd a végén Q=Q2-Q1 kivonással megkapod a végeredményt.
2021. ápr. 17. 16:23
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. ápr. 17. 17:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Gyárekek, há ne bolondozzatok mán...

Ha az áram állandó, akkor a Q=I*t az egy téglalap területe, mint itt a bal oldali ábra:

[link]

Különösebb faxnik nélkül elárulom, hogy a töltés tehát az áramfüggvény alatti terület

de nekünk két tagból álló függvényünk van, az első tag az ilyen, mint a bal felső függvény:

[link]

Ennél két időpont közötti függvény alatti terület még egyszerűen számolható.

A második meg ilyen, mint a jobb oldali ábra, csak jobbról balra menve:

[link]

A parabola alatti terület már hogy a tökömbe adódna ki téglalapokból meg háromszögből?

2021. ápr. 17. 17:17
 7/8 A kérdező kommentje:
Esetleg el tudnád mondani, hogy te hogyan számolnád?
2021. ápr. 18. 20:32
 8/8 anonim ***** válasza:
A kérdés az, milyen iskolában vagy. Felsőoktatásban integrálnék.
2021. ápr. 18. 21:37