2021. ápr. 17. 14:38
1/8 anonim válasza:
Be kell helyettesíteni egyesével a megadott időket a képletbe, így megkapod az áramerősséget. Azt is tudjuk, hogy Q=I*t.
Innen megy?
2/8 A kérdező kommentje:
Ha behelyettesítek ugye utána lesz egy I(1) és I(2) áramom. Azt is tudom, hogy az Q=I/t. És ekkor az I1-t elosztom t1-gyel, I2-t elosztom t2-vel? Majd kivonom a Q2-ből a Q1-t?
2021. ápr. 17. 16:18
3/8 A kérdező kommentje:
Vagyis ahova osztást írtam, bocsánat szorzás van
2021. ápr. 17. 16:19
4/8 anonim válasza:
Pontosan, I1 és I2 ismeretében számolható Q1 és Q2, majd a végén Q=Q2-Q1 kivonással megkapod a végeredményt.
5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. ápr. 17. 17:07
6/8 anonim válasza:
Gyárekek, há ne bolondozzatok mán...
Ha az áram állandó, akkor a Q=I*t az egy téglalap területe, mint itt a bal oldali ábra:
Különösebb faxnik nélkül elárulom, hogy a töltés tehát az áramfüggvény alatti terület
de nekünk két tagból álló függvényünk van, az első tag az ilyen, mint a bal felső függvény:
Ennél két időpont közötti függvény alatti terület még egyszerűen számolható.
A második meg ilyen, mint a jobb oldali ábra, csak jobbról balra menve:
A parabola alatti terület már hogy a tökömbe adódna ki téglalapokból meg háromszögből?
7/8 A kérdező kommentje:
Esetleg el tudnád mondani, hogy te hogyan számolnád?
2021. ápr. 18. 20:32
8/8 anonim válasza:
A kérdés az, milyen iskolában vagy. Felsőoktatásban integrálnék.