Egy argongázzal töltött izzólámpa térfogata 84,2 cm3, nyomása 120°C hőmérsékleten 9,7⋅104 Pa. Mekkora a gáz nyomása 20°C-on?

2021. ápr. 28. 08:28
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
pV=nRT Hajrá
2021. ápr. 28. 08:35
 2/3 A kérdező kommentje:

V=(84,2CM^3)

T1=120°C=393K

P1=9,7 x 10^4Pa

T2=20°C= 293K

P2=?


P2/T2=P1/T1

P2=P1 X T2/T1=9,7 X 10^4 X 293/393= 7,23 X 10^4 Pa(=72318Pa)


Kedves #1 erre lettem volna kíváncsi, de köszönöm. HA esetleg valakinek kell meg kb 10 év múlva is tessék ;)

2021. máj. 2. 14:20
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
Ugyan az a 2 ebben az esetben mivel V n R állandó...
2021. máj. 2. 14:41