Van egy feladat és feladatnak végtelen sok megoldása van. A ebben az esetben
több paraméterezés közül kell kiválasztani az egyetlen helyes
paraméterezést. Ez mit akarna jelenti? Nem tudtam, hogy a lin.egy.rendszernek vegtelensok megoldása lehet.
2021. ápr. 27. 15:48
1/1 anonim válasza:
2x+3y=5
4x+6y=10
---------
Ennek az egyenletrendszernek végtelen sok megoldása van.
Például: (1; 1), (5/2; 0), (0; 5/3), ...
Bármely y valós számra: x=(5-3y)/2 megoldás.
Bármely x valós számra: y=(5-2x)/3 megoldás.