Lineáris egyenletrendszer estében mit jelent ez?


Van egy feladat és feladatnak végtelen sok megoldása van. A ebben az esetben

több paraméterezés közül kell kiválasztani az egyetlen helyes

paraméterezést. Ez mit akarna jelenti? Nem tudtam, hogy a lin.egy.rendszernek vegtelensok megoldása lehet.



#matematika #paraméterezés #Linearis egyenletrendzser
2021. ápr. 27. 15:48
 1/1 anonim ***** válasza:

2x+3y=5

4x+6y=10

---------

Ennek az egyenletrendszernek végtelen sok megoldása van.

Például: (1; 1), (5/2; 0), (0; 5/3), ...


Bármely y valós számra: x=(5-3y)/2 megoldás.


Bármely x valós számra: y=(5-2x)/3 megoldás.

2021. ápr. 27. 15:56