-|x+4|+5 ( [-6;2[ )2021. ápr. 25. 18:12
1/5 anonim válasza:
Értékkészlet meghatározása:
-6 <= x <2
-2 <= x+4 < 6
0 <= |x+4| < 6
0 >= -|x+4| > -6
5 >= -|x+4| > -1
R = (-1; 5]
2/5 anonim válasza:
5 >= -|x+4| > -1 helyett 5 >= -|x+4|+5 > -1
3/5 anonim válasza:
Zérushely meghatározása:
-|x+4|+5=0
|x+4|=5
x+4=5 vagy x+4=-5
x1=1 vagy x2=-9 (Ez nem eleme az értelmezési tartománynak.)
4/5 anonim válasza:
Szélsőértékek:
Maximum: 5 (Az értékkészlet legnagyobb eleme.)
Maximumhely: -4 (Ehhez rendeli a függvény a maximumot)
5/5 anonim válasza:
A (-6; -4] intervallumon szigorúan monoton nő.
A [-4; 2) intervallumon szigorúan monoton csökkenő.