Valaki segít jellemezni ezt a függvényt úgy, hogy elmagyarázza?

-|x+4|+5 ( [-6;2[ )

2021. ápr. 25. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Értékkészlet meghatározása:

-6 <= x <2

-2 <= x+4 < 6

0 <= |x+4| < 6

0 >= -|x+4| > -6

5 >= -|x+4| > -1

R = (-1; 5]

2021. ápr. 25. 19:46
 2/5 anonim ***** válasza:
5 >= -|x+4| > -1 helyett 5 >= -|x+4|+5 > -1
2021. ápr. 25. 19:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Zérushely meghatározása:

-|x+4|+5=0

|x+4|=5

x+4=5 vagy x+4=-5

x1=1 vagy x2=-9 (Ez nem eleme az értelmezési tartománynak.)

2021. ápr. 25. 19:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Szélsőértékek:

Maximum: 5 (Az értékkészlet legnagyobb eleme.)

Maximumhely: -4 (Ehhez rendeli a függvény a maximumot)

2021. ápr. 25. 20:03
 5/5 anonim ***** válasza:

A (-6; -4] intervallumon szigorúan monoton nő.

A [-4; 2) intervallumon szigorúan monoton csökkenő.

2021. ápr. 25. 20:06