Segítséget kérek fizikából?


Hogyan terjed a fény egynemű anyagokban?


Mekkora a fény sebessége légüres térben( közelítőleg levegőben)?



A Föld-Nap távolsága 150 millió km. Mennyi idő alatt ér a földre a napból a fény?


Itt ki kell egészíteni

a, egyszerű zöld színt látunk, ha a test......


2021. ápr. 24. 10:14
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1. Egyenes vonalban, állandó sebességgel.

2. 300 millió m/s, de ezt te is kikereshetted volna.

3. v = s / t, ezt átrendezve: t = s / v. Azonos mértékegységeket használj%

4. csak a zöld színt veri vissza, a többi színt pedig elnyeli.

2021. ápr. 24. 10:24